Rezultati međunarodnog natjecanja Dabar 2018.

Autor: Zdravko Crnković, 28. 11. 2018. 19:01

Danas 28.11.2018. objavljeni su na Loomenu rezultati za 10% najbolje plasiranih učenika iz Hrvatske po kategorijama. Ovo Međunarodno natjecanje promiče informatiku i računalno razmišljanju u preko 50 zemalja u cijelom svijetu.

Učenici naše škole su visoko plasirani u svom prvom nastupu gdje su sudjelovali u 3 kategorije.

Međunarodno natjecanje Dabar

Autor: Zdravko Crnković, 18. 11. 2018. 18:50

Hrvatska, kao punopravna članica međunarodne inicijative Bebras (Dabar) i ove godine je organizirala natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Organizatori natjecanja za Hrvatsku su udruga "Suradnici u učenju", Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNeta. Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje.

Naši učenici sudjelovali na radionici Virtualni Alep

Autor: Kristina Maltarić, 19. 11. 2018. 08:07

U ponedjeljak 12. studenog naši učenici sudjelovali su na radionici proširene stvarnosti za mlade Virtualni Alep na engleskom jeziku, u sklopu Zagreb Film Festivala.

Raznolike aktivnosti učenika prvih razreda

Autor: Kristina Maltarić, 12. 11. 2018. 08:28

Naši su se prvašići već sasvim dobro udomaćili u školi te vrijedno uče prva slova i brojke. U nastavku pročitajte koje smo im zanimljive aktivnosti organizirali.

Dani kruha i europski projekt A BEE C

Autor: Kristina Maltarić, 22. 10. 2018. 07:56

U subotu, 6. listopada, na Trgu slobode održani su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Na manifestaciji su sudjelovale brojne udruge s područja grada među kojima je bila i OŠ Prelog.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Kristina Maltarić, 15. 10. 2018. 08:19

Svake se godine početkom listopada obilježavaju Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. U petak 12. listopada učenici naše škole i polaznici Dječjeg vrtića Fijolica pripremili su kratku priredbu u hodniku škole.

Kruh i kolače koje su učenici donijeli u školu blagoslovio je velečasni Hrvoje Damiš.

Autor: Kristina Maltarić, 3. 10. 2018. 09:05

Dragi učenici i roditelji, obavještavamo vas da u petak 05. listopada nema nastave zbog odlaska učitelja na stručnu ekskurziju.

Obilježen Europski dan jezika u Osnovnoj školi Prelog

Autor: Kristina Maltarić, 27. 9. 2018. 08:25

Već tradicionalno, svake godine 26. rujna u Osnovnoj školi Prelog obilježava se Europski dan jezika. Taj dan se  širom Europe priređuju različite manifestacije koje slave bogatstvo jezičnih, kulturnih i tradicionalnih raznolikosti i potiču ljude svih generacija na prihvaćanje raznolikosti i učenje stranih jezika.

NOVO - UDŽBENICI I RADNE BILJEŽNICE ZA INFORMATIKU

Autor: Zdravko Crnković, 27. 8. 2018. 08:15

Poštovani roditelji, dragi učenici

budući da se u trenutku nabave udžbenika nije znalo da li će udžbenici iz informatike biti spremni za nastavnu godinu Međimurska županija ih nije ni naručivala. Međutim kako su spomenuti udžbenici gotovi Međimurska županija donosi odluku da se za učenike 5. i 6. razreda  osiguraju novi udžbenici besplatno.

Dakle roditelji učenika 5. i 6. razreda će kupiti samo radnu bilježnicu jer će udžbenik učenici dobiti u školi.

Roditelji kupuju samo radnu bilježnicu:

Peti razred: Moj portal 3.0,5: radna bilježnica za informatiku u 5. razredu osnovne škole/Babić, Bubica, Leko...;Školska knjiga-NOVO

Šesti razred: Moj portal 3.0,6: radna bilježnica za informatiku u 6. razredu osnovne škole/ Babić, Dimovski, Glavan...;Školska knjiga- NOVO

Učenici sedmih i osmih razreda će udžbenike morati kupiti sami jer se nastavno gradivo obrađuje po novom kurikulumu te stari udžbenici ne prate gradivo. Kako bi roditelji imali manji trošak za ovu godinu smo odlučili da se radne bilježnice ne moraju kupiti.

Roditelji kupuju udžbenik:

Sedmi razred: Moj portal 3.0,7:udžbenik informatike s višenamjenskim nastavnim materijalom u 7. razredu osnovne škole/Babić,Dimovski,Glavan...; Školska knjiga- NOVO

Osmi razred: Moj portal 3.0,8:udžbenik informatike s višenamjenskim nastavnim materijalom u 8. razredu osnovne škole/Babić, Dimovski, Glavan...; Školska knjiga-NOVO

Za to vijeme dok se ne nabave NOVI udžbenici učenici će raditi po uputama predmetnih nastavnika za informatiku.

Učenica 5. razreda Eva Bogomolec objavila je svoju prvu knjigu

Autor: Kristina Maltarić, 27. 9. 2018. 13:05

U četvrtak 20. rujna u multimedijalnoj dvorani Muzeja Croata insulanus Grada Preloga predstavljena je Evina zbirka pjesama Noćni orkestar.

Autor: Kristina Maltarić, 15. 11. 2017. 13:23

Od 2. do 6. studenog 2017. godine Osnovna škola Prelog bila je domaćin prvom međunarodnom i edukacijskom sastanku partnera u projektu Artistic Approach to Business Education, Entrepreneurship and Culture (A BEE C) koji je dio programa Europske komisije za razmjenu primjera dobre prakse, razvoj suradnje i kreativnosti između škola, Erasmus+

« Ožujak 2018 »