Raznolike aktivnosti učenika prvih razreda

Autor: Kristina Maltarić, 12. 11. 2018.

Naši su se prvašići već sasvim dobro udomaćili u školi te vrijedno uče prva slova i brojke. U nastavku pročitajte koje smo im zanimljive aktivnosti organizirali.

Nedavno smo im organizirali zanimljive aktivnosti koje su im se dopale. 30. listopada ugostili smo učenike Srednje škole Prelog koji su nam uz pomoć svojih učenika i mentora predstavili projekt pod nazivom Korak po korak do zdravlja. Nakon zanimljivog igrokaza o tužnom kelju kojeg djeca ne vole te o mački i mišu koji nemaju mjere u prehrani, slijedila je igra sa zdravoljupcima – plišancima koji su osvojili dječja srca. Slijedila je prava gozba – degustacija zdravih zalogajčića i prefinih voćnih frapea. Nadam se da će naši učenici potaknuti ovim projektom češće konzumirati voće i povrće.

31. listopada poveli smo prvašiće u poslovnicu Privredne banke u Prelogu da tamo obilježimo Svjetski dan štednje. Djelatnici banke, a i klijenti banke koji su se tu zatekli bili su iznenađeni znanjem o štednji i novcima kojima su baratali naši prvašići. Najzanimljiviji im je bio uređaj koji raspoznaje prave novčanice od krivotvorenih. Na kraju su naši prvašići djelatnicima i klijentima banke otpjevali pjesmicu o jeseni, a za uzvrat su dobili lijepe poklone i neizostavne slatkiše.

Po povratku u školu zaustavili smo se u gradskom parku u kojem već odavno caruje jesen. Ponovili smo gradivo o jeseni, te se poigrali na penjalicama, klackalicama, toboganu. Bio je to vrlo zanimljiv dan.

7. 11. ugostili smo u školi profesora Ferida Kašmu, djelatnika Državne uprave za spašavanje. On je svojim predavanjem i prezentacijom ukazao učenicima na razne opasne situacije u domu i školi kao i na razne elementarne nepogode koje bi se mogle dogoditi. Upoznao je učenike s načinima rješavanja problemskih situacija kao i s važnim telefonskim brojevima koje treba pozvati u slučaju opasnosti. Učenici su dobili i poučne brošure sa zanimljivim zadacima kojima se ovo gradivo može ponoviti.

S nestrpljenjem očekujemo neke nove aktivnosti koje će nas zaokupiti i produbiti naše znanje.

Tekst i fotografije: Ljiljana Sraka, učiteljica 1.a razreda

« Ožujak 2024 »