Proljetne aktivnosti učenika 3.a razreda

Autor: Kristina Maltarić, 23. 3. 2021.

Dolaskom ljepših i toplijih dana, naši su se učenici pokrenuli i odlučili nam pokazati svoju kreativnu stranu.

Primjećujući cvijeće oko nas, odlučili smo napraviti svoje vlastite cvjetne slikovnice ili brošurice o cvijeću. Učenici su birali cvjetove ili grmove prema vlastitim željama i interesima te su, uz prezentaciju slika odabranih cvjetova napisali nekoliko zanimljivih podataka uz te slike. Složili smo razrednu izložbu slikovnica i brošurica te smo otišli u školski cvjetnjak gdje je svaki učenik odabrao jedan cvijet ili grm iz slikovnice te nam naveo podatak do kojeg je došao istražujući o cvijeću, a što prije nije znao. Najviše smo se začudili kad smo doznali da divlje jagode spadaju u porodicu ruža.
Učenici vole cvijeće i redovito brinu o našim afričkim ljubičicama i ciklami koje krase našu učionicu te cvjetaju i rastu čak i u zimskim mjesecima.
Na satu likovne kulture govorili smo o scenografiji. Začudila sam se kad sam shvatila da učenici dosta toga o tome znaju. Znanje smo proširili prezentacijom raznih scena iz kazališnih predstava te improviziranim scenama – radovima njihovih školskih vršnjaka. Dogovorili smo se da će njihov zadatak biti oblikovati i napraviti scenu koja prikazuje unutarnji prostor – interijer. Učenici su pomoću raznih materijala, pribora, plasteline ili glinamola oblikovali svoje interijere. Bilo je tu svega: likovnog ateljea, unutarnjih bazena, igraonica, dnevnih soba, dječjih soba itd. Napravili smo razrednu izložbu, a učenici su zaključili da su, igrajući se, napravili dobar posao.

Tekst i fotografije: Ljiljana Sraka, učiteljica 3. a razreda