Županijsko natjecanje "Čitanjem do zvijezda"

Autor: Kristina Maltarić, 12. 2. 2015.

I ove smo godine bili domaćini Županijskog natjecanja u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda". Našu školu predstavljali su učenici Lucia Andročec, Luka Crnković i Ivona Marciuš.

FOTOGALERIJA

U utorak 10. veljače u Osnovnoj školi Prelog održano je Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ u organizaciji Županijskog stručnog vijeća školskih knjižničara Međimurske županije. Učenici iz 22 prijavljene škole natjecali su se u dvije kategorije: izrada plakata i ispit znanja. Plakat na temu knjige „Moja slavna prijateljica Ivane Guljašević izradilo je 11 učenika te ga prezentiralo povjerenstvu. Dvadeset jedna ekipa (svaku ekipu čini troje učenika iz iste škole) pristupila je pismenom ispitu. Teme za pismeni dio ispita ove godine su knjige: Milena Mandić: „Pokajnik“, Blanka Dovjak – Matković: „Zagrebačka priča“ i Ivana Guljašević: „Moja slavna prijateljica“.

Našu školu predstavljali su učenici: Lucia Andročec, Luka Crnković i Ivona Marciuš.

Prvo mjesto u kategoriji plakata osvojila je Viktorija Dretar, učenica OŠ Ivana Gorana Kovačića - Sveti Juraj na Bregu, drugo mjesto Ivan Munđar iz OŠ Ivanovec, a treće mjesto  Hana Grabant, učenica OŠ dr. Ivana Novaka Macinec.

Na pismenom dijelu ispita kao najbolja ekipa pokazala se ekipa OŠ Belica (Anna Braniša, Julija Mihov, Rea Klarić – Kukuz). Drugo mjesto zauzela je ekipa OŠ Ivana Gorana Kovačića - Sveti Juraj na Bregu (Izabela Franković, Tea Varga, Rebeka Telebar). Treće mjesto osvojila je OŠ Nedelišće (Vedran Bogdanović, Tea Poljak, Ivana Foder).

Natjecanju su bili nazočni gradonačelnik Grada Preloga gospodin Ljubomir Kolarek i dožupanica Međimurske županije gospođa Sandra Herman koja je ujedno proglasila natjecanje otvorenim.

Osnovna škola Prelog i ove se godine pokazala kao dobar domaćin.