Književni susret

Autor: Kristina Maltarić, 8. 3. 2018.

U srijedu, 8. ožujka, u našoj školi održan je književni susret s književnicom Jasminkom Tihi Stepanić.

FOTOGALERIJA

FACEBOOK OBJAVA

Učenice 8.b razreda Morena Agić, Melani Hlišć, Katarina Rojko i Katarina Židov pročitale su biografiju i uvježbale igrokaz prema njezinoj knjizi Moja neprijateljica Ana.

Književnica Jasminka tihi - Stepanić radi kao učiteljica hrvatskog jezika u OŠ Eugena Kvaternika u Velikoj Gorici.

Ljubav prema pisanju osjetila je još kao učenica, kada je sudjelovala na literarnim natjecanjima i osvajala brojne nagrade. Danas kao učiteljica piše za djecu i mlade te potiče svoje učenike na literarno izražavanje.

Pričala nam je o svom životu, o radu s učenicima u razredu te o svojim knjigama koje je do sad objavila. U svojim pričama i romanima književnica često obrađuje probleme odrastanja u današnjem svijetu.

Naša gošća članica je Društva hrvatskih književnika, te Društva profesora hrvatskog jezika.

Učenici su joj mogli postavljati pitanja, a na kraju susreta poručila nam je da budemo svoji i da u životu radimo ono što volimo.

Djela:

Imaš fejs?, roman

Bacit ću ti kompjutor kroz prozor, roman

Baš kao Harry Potter, zbirka pripovijedaka

Dom iza žice, roman

Priča o ribaru i zlatnoj ribici

« Prosinac 2018 »