Dan sigurnijeg interneta u 2.b razredu

Autor: Ivana Stuparić, 8. 2. 2021.

Učenici 2.b razreda imali su zadatak zajedno s roditeljima pogledati video film „Kako zaštiti djecu na internetu?“ i riješiti upitnik za roditelje „Što znaju o korištenju interneta i društvenih mreža?“

Sljedećeg dana na satu razrednika proučavali smo SLIKOVNICU ZA DJECU O SIGURNOSTI NA INTRENETU.

Sadržaj slikovnice učenicima na vrlo prihvatljiv način pokazuje se kako lik - NETICA  koji posjećuje svoje prijatelje te zajedno provode vrijeme koristeći digitalnu tehnologiju. Prilikom korištenja tehnologije (računala, mobiteli, tableti i slično), Netica i prijatelji istražuju mogućnosti interneta te svladavaju brojne prepreke.

Učenici su nakon toga crtežima prikazali što su sve upamtili iz ove edukativne slikovnice, kako se od ranije školske dobi ponašati prilikom korištenja interneta. Kao na primjer:

• ne dijeli svoje osobne podatke na internetu
  • u komunikaciji nikad ne vrijeđaj, ne ogovaraj, nemoj biti grub, uvijek govori kao da pričaš s prijateljima u razredu
  • o svakoj poruci razmisli prije nego što je pošalješ (zapitaj se kako bi se ti osjećao da dobiješ takvu poruku)
  • pažljivo biraj „prijatelje” na društvenim mrežama, nisu svi dobronamjerni
  • prije svakoga novoga koraka savjetuj se s roditeljima, traži objašnjenje i dopuštenje
  • dogovori pravila o korištenju računalom/internetom s roditeljima i pridržavaj ih se

Nakon prikupljenih materijala izradili smo plakat i postavili u hol škole, a učenici primili diplome za uspješnu edukaciju za Dan sigurnijeg interneta.

Bilo je vrlo zabavno, ali i poučno ispričala nam je razrednica 2.b Silvija Kosec

« Ožujak 2024 »