DAN SIGURNIJEG INTERNETA

Autor: Silvija Kosec, 8. 2. 2022.

Dan sigurnijeg interneta obilježilo se s učenicima trećih i četvrtih razreda OŠ Prelog te PRO Cirkovljan u suradnji s PP Prelog gospodinom Spomenkom Gojsekom.

DAN SIGURNIJEG INTERNETA​

O Danu sigurnijeg interneta, 08. veljače, učenicima trećih i četvrtih razreda OŠ Prelog i PRO Cirkovljan predavanje je održao gospodin Spomenko Gojsek, kontakt policajac PP Prelog.

Putem prezentacije učenicima je skrenuo pozornost o promicanju sigurnog i odgovornog ponašanja na internetu. Kako se koristiti online tehnologijom te mobilnim uređajima.

Učenici su s posebnom pozornošću pratili prezentaciju, interaktivno se uključivali u raspravu, te iznosili dosadašnje iskustvo o upotrebi tehnologije.

Kako se ponašati prilikom korištenja interneta važno je upamtiti:

• ne dijeli svoje osobne podatke na internetu
  • u komunikaciji nikad ne vrijeđaj, ne ogovaraj, nemoj biti grub, uvijek govori kao da pričaš s prijateljima u razredu
  • o svakoj poruci razmisli prije nego što je pošalješ (zapitaj se kako bi se ti osjećao da dobiješ takvu poruku)
  • pažljivo biraj „prijatelje” na društvenim mrežama, nisu svi dobronamjerni
  • prije svakoga novoga koraka savjetuj se s roditeljima, traži objašnjenje i dopuštenje
  • dogovori pravila o korištenju računalom/internetom s roditeljima i pridržavaj ih se

Tekst: Silvija Kosec

INFORMATIKA