TULUM S(L)OVA U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Maja Lesinger, 8. 11. 2013.

U petak 8. studenog, u školskoj knjižnici i čitaonici održan je prvi Tulum s(l)ova, projekt za poticanje čitanja koji je ušao u svoj treći ciklus, te se provodi u školama diljem Hrvatske.

Snimka emisije

FOTOGALERIJA

Tulum s(l)ova u našoj knjižnici je protekao pod budnim okom kamera ekipe iz HRT-a koja je snimala prilog o projektu za emisiju Školski sat, koja će se prikazati 15.studenog 2013. u 9:00 sati (repriza istoga dana u 15:10). Na tulumu je sudjelovalo šesnaest tulumaša i tulumašica koji su petak navečer odlučili provesti u školi tj. u knjižnici. Kako je u pitanju bio tulum, učenici su ukrasili knjižnicu i pripremili više od stotinu lučica kako bi ugođaj bio što ljepši i opušteniji. Nakon pozdravnog govora knjižničarke, slijedila je ceremonija čitanja pod svijećama i baterijskim svjetlom, zatim su tulumaši izradili plakat dnevnik jer je tema Tuluma bio roman Gregov dnevnik. Nakon dnevnika i razgovora o proteklom danu i događajima koji su ga obilježili, slijedio je Skype susret s učenicima iz Osnovne škole Kamenica koji su također organizirali Tulum. Ugodan razgovor, razmjena ideja, viceva, međimurskih i zagorskih riječi, slijedio je kviz izazova pod imenom Tišina u knjižnici! Učenici su uspješno odradili sve zadane izazove, te osvojili tortu koju je tulumašima poklonila ravnateljica naše škole. Siti i već pomalo umorni, tulumaši su se ugodno smjestili na strunjače, pokrili dekicama i u miru odgledali film Dnevnik plačljivog klinca.

Pogledajte FOTOGALERIJU s prvog Tuluma s(l)ova u našoj školi koju je simila Monika Pintarić.

« Ožujak 2024 »