Osnovna škola Prelog

> Vijesti

Županijska razina natjecanja "Čitanjem do zvijezda" u OŠ Prelog

Autor: Silvio Benč, 3. 3. 2014.

U OŠ Prelog u petak 28. veljače 2014. je održano županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda" za učenike osnovnih škola u kojem su svoje snage u kvizu znanja i izradi plakata odmjerila 69 učenika. Županijsku razinu natjecanja svečano je otvorila dožupanica Međimurske županije Sandra Herman. Osim obraćanja ravnateljice škole Nine Lesinger, voditeljice projekta za Međimursku županiju Ivane Čurile, gostima su čitale i učenice sudionice projekta za poticanje čitanja iz užitka Tulum s(l)ova.

FOTOGALERIJA

U kvizu znanja ekipnu je pobjedu ostvarila OŠ Belica, mentorice Bojane Grgić. Drugo mjesto zauzela je ekipa OŠ Nedelišće, mentorice Zore Hajdarović, a treća je bila OŠ I.G. Kovačića iz Svetog Jurja na Bregu, njihov mentor je Ivan Bistrović. Na višu razinu natjecanja plasirale su se prve dvije ekipe.

U kategoriji izrade i prezentacije plakata prvo mjesto je osvojila učenica Anamarija Špicar, OŠ Nedelišće - mentor Zora Hajdarović, druga je bila Emili Novak, OŠ Ivanovec - mentor Tanja Radiković, a treće mjesto zauzela je Nina Braniša, OŠ Belica - mentor Bojana Grgić. Na višu razinu natjecanja plasirale su se prve dvije natjecateljice.

Ovo natjecanje već se petu godinu zaredom održava za učenike viših razreda osnovnih škola u Međimurskoj županiji. Svake se godine broj škola sudionica povećavao pa je ove godine dostignuta brojka od dvadeset škola. Naša škola je već nekoliko puta bila domaćin natjecanja. Ove godine je ekipa OŠ Prelog (Patrik Petković, Iva Marciuš i Ivona Marciuš) osvojila odlično četvrto mjesto a plakat na temu slavenske mitologije u djelima I.B. Mažuranić prezentirala je Viktorija Oto.

Natjecanje je jedan od projekata Hrvatske mreže školskih knjižničara sa sjedištem u Varaždinu kojoj je osnovni cilj podrška školskim knjižničarima u radu na promociji čitanja i informacijske pismenosti kod djece i mladih.