Projektni dan jabuka

Autor: Silvija Kosec, 24. 10. 2017.

Učenici 3. b razreda uključili su se u obilježavanje Dana jabuka.

U projektnom Danu jabuka učenici 3.b razreda  promatrali su jabuke, opipavali, mirisali i kušali, te ispunjavajući Vennov dijagram uočili sličnosti i razlike. Priču su dočarali dramatizacijom pri tom koristeći samostalno izrađene lutke. Tražili recept za savijaču od jabuka. Zabavljali su se sastavljajući zadatke riječima na temu jabuka. Spajali puzzle sa slikom jabuke. Izradili smo razredno stablo jabuke s crvenim žutim i zelenim jabukama sa zanimljivim porukama. Pjevali smo pjesmice o jabuci, te se istezali branjem jabuka i stavljanjem u košaru. Izvodili smo plesne strukture na pjesmu Veliki bratac Ivo. Natjecali smo se u nošenju jabuke u žlici . Zasladili se svježim smoothiem kojeg smo miksali u učionici, te ga začinili okusom cimeta. Uvijek spremni roditelji na suradnju omogućili nam da sve to zasladimo uz tihe zvukove glazbe jednim velikim slatkim zalogajem: pitom od jabuka, savijačom od jabuka, međimurskom gibanicom, čipsom od jabuka, sokom od jabuka. Na kraju najveće iznenađenje i zadovoljstvo bio je ples s jabukama. A ni debata nije izostala raspravljajući je li potrebno pojesti svaki dan jednu jabuku ili ne? Otišli smo kućama sa zadatkom istražiti koje stare sorte jabuka postoje i kako ih sačuvati!
Sve to možete zaključiti sa slika u prilogu!

Veselimo se novom Danu jabuka!!!

« Ožujak 2024 »