„Vukovar - mislimo na tebe“

Autor: Silvija Kosec, 16. 11. 2021.

„Vukovar - mislimo na tebe“ - poruka je učenika trećih razreda Osnovne škole Prelog

U projektnom tjednu povodom Dana sjećanja na žrtve Vukovara učenici 3.b razreda  Osnovne škole Prelog mnogobrojnim aktivnostima izradili su tematsku izložbu u hodniku škole.

Gledajući  film „Od toga dana…“, redateljice i scenaristice Slavice Šnur potaknuo ih je na izradu simbola Grada heroja. Posebno ih je veselila tehnika grataž gdje su podlogu oslikali uljanim bojama, pa su crnom temperom oslikavali vukovarski vodotoranj te raznim priborom strugali ornamente kako bi što vjernije dočarali stvarnost. Uvijek rado prihvaćena tehnika rada je glinamol kojim su oblikovali vučedolske golubice.

Nije se zaboravilo ni spomenuti memorijalno groblje koje su što vjernije prikazali bijelim križevima i lampionima kao simbol vječnog svjetla i života. Svi uradci su krasili hodnik škole i izmamili pogled mnogih učenika.

„Pjesmu „Vukovar, Vukovar“ Zlatnih dukata i „Stoji grad“ Hrvoja Hegedušića učenici su pjevušili prilikom izrade tematske izložbe koja krasi hodnik škole.“ - ispričala nam je razrednica Silvija Kosec.

INFORMATIKA

« Kolovoz 2022 »