ZEMLJICE DRAGA - SRETAN TI TVOJ DAN DANAS I SVAKI DAN! 22.4. DAN PLANETA ZEMLJE

Autor: Silvija Kosec, 22. 4. 2021.

ZEMLJICE DRAGA – SRETAN TI TVOJ DAN,

DANAS I SVAKI DAN!

22.4. DAN PLANETA ZEMLJE

Provođenje PROJEKTNOG TJEDNA povodom Dana planeta Zemlje u kreativnom, istraživačkom radu gotovo iz svih nastavnih predmeta: hrvatskog jezika, prirode i društva, matematike, sata razrednika, tjelesne i zdravstvene kulture, likovne i glazbene kulture, te izvannastavnih aktivnosti.

Učenici 2.b razreda OŠ PRELOG s učiteljicom Silvijom Kosec uživali su u provođenju aktivnosti vezane za taj dan.

Već prvi dan iz hrvatskog jezika učenici su pisali eko – poruke kako očuvati planet Zemlju. Iz matematike stvarali smo tablični prikaz različitih podataka na temu sortiranja otpada i prikazivali stupčastim dijagramima.

Lektirno djelo Pismo iz Zelengrada bilo nam je vrlo zanimljivo i poučno kako očisiti potok i brinuti o potocima našeg lijepog Međimurja, Bistrecu i Trnavi.

O zaštiti naše kulturne baštine učili smo na satu prirode i društva. Stavili smo se u ulogu turističkog vodiča kako bismo mogli što više pokazati posjetiteljima u našem zavičaju.

Pisanjem haiku poezije na temu Dana planeta Zemlje bilo nam je izuzetno zanimljivo.

S veseljem smo se priključili eko akciji naše škole „Zelena čistka“, koju provodimo svake godine.

Na dan rođendana proveli smo video – konferenciju s komunalnim poduzećem PRE-KOM u Prelogu s ciljem upoznati rad poduzeća i provođenje aktivnosti za očuvanje našeg okoliša.

Pjevali smo pjesmu Lijepa naša Hrvatska iz glazbene kulture.

Završne aktivnosti za Dan planeta Zemlje u PROJEKTNOM TJEDANU bile su izrada plakata, pisanje eko – poruka koje smo izložili u holu naše škole.

Učenici su radili s oduševljenjem, puno svega naučili i vjerujem osvijestili se još više kako čuvati naš planet Zemlju!

Tekst i fotografije: Silvija Kosec, uč.savjetnik

4.b razred

U 4.b razred upisano je 18 učenikaod toga

8 djevojčica i 10 dječaka.

Nastava se održava u jednoj smjeni. Nastava ujutro započinje  u 7.45 sati.

Učenici borave u učionici glazbena 2 u prizemlju škole.

Razrednica 4.b razreda je

Silvija Kosec, mag.prim.educ., učitelj savjetnik