JAVNI POZIV ZA STRUČNO USAVRŠAVANJE BEZ ZASNIVANJA RADNOG ODNOSA

Autor: Nina Lesinger, 21. 8. 2014.

UČITELJ/ICA RAZREDNE NASTAVE

Na temelju članka 2. i 6. Zakona o poticanju zapošljavanja (NN br.: 57/12, 120/12) Osnovna škola Prelog, objavljuje:

JAVNI POZIV

za prijem polaznika na stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa u Osnovnoj školi Prelog

1. na poslove učitelja/učiteljice razredne nastave

- 2 polaznika/ce,

- u trajanju do 12 mjeseci, s punim radnim vremenom;

UVJET:

Prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ("NN"

87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispr. , 90/11.5./12.,16./12.,86./12.,126./12.,94./13. ) i Pravilniku o stručnoj spremi i pedagoškom obrazovanju učitelja i stručnih suradnika u osnovnom školstvu.

POSEBNI UVJETI:

- aktivno znanje rada na osobnom računalu– MS Office

Osoba se može primiti na stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa pod uvjetom da:

- je prijavljena u evidenciji nezaposlenih osoba duže od 30 dana i ima odgovarajući stupanj obrazovanja u zanimanju predviđenom za obavljanje poslova radnog mjesta za čije se obavljanje prima na stručno osposobljavanje;

- izabrani polaznici nisu radnici Osnovne škole Prelog, ne zasnivaju radni odnos i ne primaju plaću, osim novčane pomoći i troškova prijevoza za vrijeme stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa koje osigurava Hrvatski zavod za zapošljavanje.

S kandidatom/kandidatkinjom izabranom na stručno osposobljavanje sklopit će se pisani ugovor u kojemu će biti utvrđeni poslovi za koje će se provoditi stručno osposobljavanje, trajanje stručnog osposobljavanja te međusobna prava, obveze i odgovornosti ugovornih strana.

U prijavi, na poziv kandidat/kandidatkinja treba navesti osobne podatke (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresa stanovanja, broj telefona) te sve tražene priloge.

Uz prijavu kandidat/kandidatkinja dužni su priložiti slijedeće dokumente u izvorniku ili preslici:

- dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi),

- dokaz o hrvatskom državljanstvu (presliku domovnice),

- dokaz o radnom stažu (Potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje),

-životopis (vlastoručno potpisan).

Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene, a polaznici su prije sklapanja pisanog ugovora dužni dostaviti na uvid originalne dokumente.

Rok za podnošenje prijava s dokazima o ispunjavanju uvjeta je 8 dana od dana objave Javnog poziva.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane.

Pismene prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz Javnog poziva podnose se Osnovnoj školi Prelog,Trg bana Jelačića 2, s naznakom „Javni poziv za prijem polaznika na stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa.