Ugostili smo učenike šahiste iz OŠ Sveta Marija

Autor: Silvio Benč, 12. 4. 2024.

U srijedu 9. travnja, u poslijepodnevnim satima primili smo goste iz OŠ Sveta Marija i ostvarili zanimljivu izvannastavnu aktivnost zajedničkog upoznavanja i druženja kroz šahovsku igru.

Učenici OŠ Sveta Marija također imaju mogućnost aktivnog igranja šaha u svojoj školi, a izvannastavnu aktivnost provodi učiteljica Ivana Lukša Peranec.

Cilj današnjeg druženja bilo je omogućiti učenicima iz Sv. Marije upoznavanje sa gradom Prelogom čiji centar su obišli i posjetili, te nastaviti njegovati interes za šah te ih potaknuti na nastavak igranja šaha; omogućiti upoznavanje istomišljenika; komunicirati i iznositi svoja rješenja; stjecati nova znanja, društvene vještine i pristupe rješavanju problema te, naravno, stjecanje među-školskih poznanstva.

Ispred OŠ Prelog aktivnost je popratila voditeljica Šahovske grupe za učenike RN, učiteljica Dorotea Glavina, te voditelj Šahovske grupe za učenike PN, učitelj Nikola Pavčec.

Sveukupno je sudjelovalo 46 učenika naših škola i vjerujemo da su svi naučili barem neki novi šahovski “trik” i upoznali novog prijatelja ili prijateljicu iz druge škole. Lijepi početak međuškolske suradnje naših dviju škola.