I mi smo Superljudi!

Autor: Zdravko Crnković, Ivana Samardžija-Bermanec, 31. 5. 2017.

Učenice naše škole Ana Šimić i Magdalena Grabant sudjelovale u Superljudima

Magdalena i ja polazimo program mentalne aritmetike, tzv. „aloha“ u edukativnom centru Didasko. Predstavnici produkcijske kuće Emotion nakon provedenog testiranja pozvali su nas na snimanje showa. Naši roditelji i mi pristali smo sudjelovati u toj emisiji, bio mi je to velik izazov i prilika koja se ne pruža svaki dan. Bila sam sigurna da to želim, iako je moja mama bila prilično suzdržana.

I tako smo Magdalena i ja otputovale sa svojim mamama u Beograd u ponedjeljak, 20. 3. 2017. U utorak smo snimile svoj prvi intervju za profil. Bile smo u lijepom studiju okruženom brojnim kamerama. Tu večer prvi put smo se srele s našim mentorima matematičarima, s kojima se sljedeća tri dana pripremale za nastup. U srijedu smo imale snimanje s mamama u parku koje je trajalo pet sati. U četvrtak i petak stigle smo prošetati centrom Beograda i kupiti iste haljine za nastup. Subota je bila određena za probno snimanje. Tu smo provele cijeli dan jer se svaka scena za svakog natjecatelja pažljivo pripremala. Na red smo došla tek u 23 sata, već smo bile jako umorne i jedva smo čekale spavanje. Na dan glavnog snimanja, u nedjelju, uzbuđenje je raslo. Prije snimanja uredili su nas kostimograf, frizer i vizažist. Vrijeme je odmicalo i došao je red za naš nastup. Atmosfera je bila opuštena i nisam imala tremu, iako je već bilo skoro pola noći. Mame su se bojale da će nam popustiti koncentracija. Zadatak koji smo dobile nije bio težak, iako smo pogriješile za jednu kunu. Voditelj i žiri su bili jako simpatični i osjećala sam se posebno. Nakon završenog snimanja krenule smo na put kući.

Sve je ovo bilo jedno predivno iskustvo, a za mene nešto novo. Osjećala sam se posebno jer sam se družila s novim prijateljima, predivnim ljudima koji posjeduju vještine koje ne susrećemo često. Da mogu, opet bih sve ponovila jer se ovakva prilika ne propušta!

Ana Šimić, 6.a