Učenici četvrtih razreda na Državnoj smotri projekata iz Građanskog odgoja

Autor: Kristina Maltarić, 5. 6. 2019.

Učenici četvtih razreda sa svojim učiteljicama sudjelovali su na Međužupanijskoj i Državnoj smotri projekata iz Građanskog odgoja.

ZAŠTO  GLAZBA OTKRIT ĆE NAM MALI PRELOŽNI!

Svoj projekt iz PODRUČJA GRAĐANSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA NA TEMU “GLAZBA I JA, VSELA SU NAŠA SRDAŠCA!“ - učenici OŠ Prelog Karla Novak, Mislav Naranđa (4.b) i Julija Lončarć i Tin Bermanec(4.c) s učiteljicama Silvijom Kosec i Brankom Podgorelec predstavili su se na Međužupanijskoj i DRŽAVNOJ smotri 20.05.2019. u Zagrebu

Ovim projektom o GLAZBI upoznali smo sva glazbena događanja u jednoj kalendarskoj godini. Motivirali smo učenike i roditelje da što više posjećuju kulturna događanja u svom gradu, a i šire.

Plan kulturnih događanja u gradu potražili smo kod voditeljice Doma kulture gospođe Jasminke Pervan. Odabrali smo priredbe koje se odvijaju tijekom školske godine. Prema svojim interesima posjetili smo gotovo sva događanja.

Što smo više priredbi posjetili to smo se više uključivali u glazbene aktivnosti. Glazbom  smo obogatili svoj svakodnevni život i postali veseliji. Svoje veselje pokazali smo na fašničkoj povorci maskirani u različita glazbala. Na glazbenim aktivnostima družili smo se s obitelji i ostalim članovima lokalne zajednice što su i najdragocjenije vrijednosti današnjeg društva.

Tekst i fotografija: Silvija Kosec, učiteljica savjetnica