Doživljaj adventa u Varaždinu

Autor: Kristina Maltarić, 23. 12. 2019.

Učenici drugih razreda putovali su u Varaždin u sklopu terenske nastave.

Nedavna terenska nastava učenika drugih razreda naše škole bila je posebno zanimljiva. Aututobusom smo krenuli prema Varaždinu. Najprije smo posjetili i razgledali muzej smješten u Starom gradu. Slijedio je put prema kazalištu gdje smo se udobno smjestili u baršunastocrvenim ložama i pogledali veselu kazališnu predstavu “Vilenjakov prvi Božić”. Sljedeće odredište bila je tvornica Vindija. Tu smo uz stručno vodstvo osoblja tvornice razgledali proizvodne pogone te put mlijeka od cisterni do tetrapaka kakav kupujemo u trgovinama. Vidjeli smo i kako se pune bočice jogurtom, kako se na bočice lijepe naljepnice te stavlja poklopac, a zatim se spretno pakiraju u kartonske kutije koje se po traci odvoze u skladište. Kakav bi to bio posjet Vindiji bez konzumiranja ukusnih pudinga i sokova! Smjestili smo se u  tvorničkom restoranu, častili se ponuđenim proizvodima i gledali filmić o proizvodima koji nastaju u Vindiji  koja ove godine slavi 60 godina uspješnog rada. Zatim smo krenuli prema središnjem varaždinskom trgu zvanom Korzo. Razmilili smo se po trgu koji je prekrasno blagdanski ukrašen! Tražili smo anđele – simbole grada Varaždina na mnogim mjestima po gradu. Najviše ih je, ipak, bilo u Anđelinjaku! Privukle su  nas i blagdanske kućice prepune šarenih lampica i božićnih ukrasa. Dobiveni džeparac za čas smo potrošili, ali smo bili sretni jer ćemo kupljenim sitnicama usrećiti svoje ukućane za Božić!

Tekst: Ljiljana Sraka

Fotografije: Davorka Bogomolec i Ljiljana Sraka